Reacties
Ik kan niet anders zeggen dat we het fantastisch naar ons zin hebben gehad.
AL een dag eerder vertrokken zodat we wat langer in Bordeaux konden zijn. Wat een leuke stad is dat, leuke plekjes, oude architectuur, vele nationaliteiten, m.n. op de markt bij de St. Michele. Ook in het Maison de Vin heerlijke Bordeaux-wijn geproefd met bijpassende hapjes.
Zondagmiddag dus op weg naar het Château. De routebeschrijving was prima, ondanks dat we vanaf Bordeaux kwamen.
We waren een beetje vroeg en hebben toen langs de wijngaarden gelopen waar de dikke trossen druiven al klaar hingen om geplukt te worden.
Wij zijn allerhartelijkst ontvangen, waardoor we ons snel op ons gemak voelde.
Onze kamer was zeer ruim met een prachtige badkamer. Daarnaast een soort tv-kamer met serre waar we ook koffie en thee konden pakken. Aansluitend een welkomsdrankje in een kamer beneden met heerlijke stoelen waar je in weg zakte met een glas wijn van het chateau!!
Rond een uur of 8 zouden we gaan eten, omdat wij de enige (eet)gasten waren hebben we bij hen in de keuken gegeten en een heel gezellige avond gehad EN....ontzettend lekker gegeten, hij kan heerlijk koken.
De volgende dag 'deden' we de Medoc. Om 14 uur hadden we een afspraak bij chateau Giscours voor een rondleiding, samen met nog een stel werd ons van alles verteld over de wijn die daar gemaakt werd, het verschil van plukken en bereiden van Margaux en andere wijn. Daarna volgde een proeverij van 2 verschillende wijnen. De rest van de dag hebben we rondgereden in de Medoc tot aan Estephe toe, ook nog even bij Rotschild 'langs geweest' , daar werd al ijverig geplukt!
Lang niet alle chateaux gezien natuurlijk. Dat had zeker gekund, maar wij hebben er verder een relaxte dag van gemaakt en erg genoten.
's Avonds in Bourg gegeten bij Le Plaisance, een onverwacht genoegen, een gezellig restaurant met een prachtige wijnvoorraad uit de streek.
De volgende dag ging de reis naar Sauternes/Barsac. Om 11 uur werden we verwacht bij het château. De weg ernaartoe was al totaal anders dan de Medoc, veel bosrijker en door allerlei kleine dropjes heen. Bij het chateau aangekomen - ook goed te vinden volgens de routebeschrijving - werden we hartelijk verwelkomd door de hond van de eigenaren en Francoise. Zij vertelde met trots over de wijn die daar gemaakt werd. Ondanks het vroege tijdstip smaakte de wijn verrukkelijk. Wij konden daar rondlopen waar we wilden en hebben dat ook gedaan. Heel plezierig.
Vandaaruit zijn we via Pomerol naar St.Emilion gereden. Wat een schattig dorpje, veel toeristen natuurlijk, maar heel leuk. Veel keus om wijn te kopen, maar uiteindelijk bij een kleine producent onze slag geslagen. Het was prachtig weer en daardoor konden we 's avonds buiten op het terras eten.
Ongetwijfeld hebben we ook hier een behoorlijk aantal chateaux laten liggen, maar het is zeker de moeite waard om terug te gaan. Een prachtig gebied!
En de volgende dag gingen we weer terug naar Nederland.
Jammer, het was gewoon te kort...ons verblijf op het Chateau is ons bijzonder goed bevallen. We kregen voldoende informatie over allerlei tripjes, en tips. Er was belangstelling als we weer terug kwamen, wat we gedaan hadden etc.
Wij zijn erg enthousiast over deze reis en hebben er al veel met anderen over gepraat.
Dit was onze 2e kennismaking met wijnreizen van Cazebonne (in mei naar de Bourgogne geweest). Voor allebei geldt dat we er met zeer veel plezier aan terug denken en er veel over vertellen. Het is daarom zeer goed mogelijk dat we in de toekomst nogmaals een reisje bij jullie boeken!
Veel gezien, lekkere wijn gedronken en gekocht natuurlijk.
Het chateau is ons heel goed bevallen, Rinse en Renee waren zeer gastvrij en behulpzaam.
Voor herhaling vatbaar!!
Ons verblijf was heel goed. De kamer was echt fantastisch en de eigenaren zijn heel hartelijk en gastvrij. We zijn aan niets tekort gekomen en ook het ontbijt en avondeten was prima in orde.
Ook hebben we nog een rondleiding plus proeverij op het Chateau gehad, wat zeer de moeite waard was.
Het bezoek aan Chateau Giscours was erg leuk en leerzaam. De jongen die de rondleiding verzorgde deed dit erg leuk en in heel goed Engels. De wijnen zijn daar overigens geweldig !!
Ons bezoek aan Chateau Closiot viel een beetje tegen. Alhoewel ze erg haar best deed ging dat in zeer gebrekkig Engels. Helaas is onze kennis van de Franse taal te beperkt om het in het Frans goed te volgen, vandaar dat we het graag in het Engels gevolgd hadden. Nogmaals, de mevrouw deed erg haar best en de wijnen die ze maken zijn geweldig, maar we hadden er iets meer van verwacht.
Buiten het vaste programma hebben we zelf nog een wat andere Chateau's in de Medoc en rond Saint Emilion bezocht. Dit is gewoon erg leuk om te doen en moet je zelf een beetje ontdekken. Bij het VVV kun je voldoende informatie krijgen over welke Chateau's open zijn voor publiek en waar je zonder afspraak naar binnen kan. Die informatie kun je overigens ook van Renée en Rinse krijgen.
Een aanrader is een bezoek aan het plaatsje Saint Emilion zelf. Dat moet je als wijnliefhebber en keer gezien hebben. Ook een aanrader is om dan te lunchen in L'Envers du Decor in Saint Emilion. Het eten is heerlijk en je kunt er allerlei goede wijnen per glas krijgen. Zo kun je verschillende wijntjes van de streek proberen zonder direct een fles te hoeven bestellen. Het is wel aan te raden om een tafel te reserveren, want ze kunnen voor de lunch wel eens vol zitten.
Nogmaals, we hebben we hebben het heel leuk gehad. Zeker voor herhaling vatbaar.
Groet en tot de volgende keer
- Het gebied rondom de wijnstad Bordeaux brengt ‘s werelds mooiste wijnen voort. Speciaal voor de wijnliefhebber stelden we deze ontdekkingstocht naar de wijnen van de Bordeaux samen. Je reist met eigen vervoer en komt aan op het Château in Virsac. Je eerste kennismaking met een wijnlandgoed maar ook je overnachtingadres tijdens dit vierdaagse arrangement.
- Het 18e eeuwse château ligt midden in het Bordeauxwijngebied en is recentelijk helemaal gerenoveerd. Naast wijnchâteau heeft het ook de functie van hotel. Kleinschalig weliswaar maar dat maakt het nu juist zo aantrekkelijk! Er zijn 9 prachtige kamers, van alle gemakken voorzien. Een bijkomend voordeel is dat het gerund wordt door een Nederlands echtpaar.
Nadat je gesetteld bent in de kamer word je rond 19:30 uur weer beneden verwacht voor het diner waar je zelf een wijn bij kiest.
- De volgende ochtend na het ontbijt krijgen jullie een rondleiding in het Château. Zij produceren zelf zo’n 350.000 flessen Bordeaux Superieur, een mooie klassieke Bordeaux. Met veel plezier zullen ze jullie laten kennismaken met hun wijn.
- Daarna staat een bijzonder bezoek op het programma aan een bijzonder wijnchâteau in Pauillac of Margaux. De rest van de dag geniet je lekker na en eventueel kun je in Bordeaux of Margaux gaan eten, of dichter bij huis.
- Vandaag rijd je, na het ontbijt, naar het Sauternes wijngebied. Hier komen die mooie dessertwijnen vandaan! Om 11:00 uur word je bij een Vlaamse wijnboer verwacht. Hij verovert een ieders hart als hij over zijn wijn gaat praten en je begrijpt hem helemaal als je zijn wijn proeft…!
- Vervolgens kun je gaan lunchen in Sauternes of je rijdt door de Entre-deux-Mers wijngaarden naar Saint Émilion. Dit is wel een van de meest romantische en fotogenieke wijndorpen ter wereld. Neem de tijd om even door dit dorp te wandelen en je kunt hier zelfs een ondergrondse wandeling maken van het ene Château naar het andere. Is het een idee om hier ‘s avonds te eten? De echte liefhebbers kunnen in Saint Émilion een mini-wijncursus doen van ongeveer twee uur. De kosten hiervoor bedragen circa € 29 per persoon. Laat het ons bij reservering even weten zodat we dit voor je kunnen reserveren.
- Nu de nieuwe dag is aangebroken is het einde van deze wijnreis in zicht. Geniet nog even van je ontbijt en voor straks wensen we je een goede reis.
Nog even de ingrediënten op een rij:
- Drie overnachtingen
- Drie maal ontbijt
- Eén maal diner 'au château' (exclusief drankjes)
- Rondleiding en proeverij Château waar je overnacht
- Bezoek, rondleiding en proeverij wijnchâteau in Pauillac of Margaux
- Bezoek, rondleiding en proeverij in Sauternes
Optioneel:
- Mini-wijncursus Saint Émilion
Als je onderstaande gegevens zo volledig mogelijk invult en verstuurt, informeren wij je over de beschikbaarheid en sturen we je de beschrijving per e-mail toe.
